+420 606 786 298       predseda@tclitomysl.cz

Článek - říjnové vydání Lilie

Naši tenisté poctivě trénovali celou zimní sezónu, aby se připravili na jarní soutěž družstev, která je pro náš klub stěžejní. Tennis club Litomyšl přihlásil dohromady 7 týmů v kategorii: babytenis, mladší a starší žáci, dorost, dospělí a 2 družstva seniorů. Každé mistrovské utkání hrály 2 dívky a 4 chlapci proti týmům z našeho kraje. Po odehraných mistrovských utkáních se jednotlivá družstva umístila takto: babytenis – 4. místo, mladší žáci – skvělé 2. místo, starší žáci – 6. místo, dorost – 5. místo, dospělí – 7. místo, senioři A – 3.místo a senioři B – 7. místo. Po delší době se nám podařilo dát dohromady i dorost. Tento mladý tým sice skončil bez jediné výhry, ovšem většina hráčů patří věkově ještě do kategorie starších žáků. Hráčům všech družstev patří velký dík za předvedené výkony, trenérům za dobrou přípravu a rodičům, kteří děti dopravovali na mistrovská utkání.

V měsíci srpnu jsme pořádali již třetí tenisový kemp pod vedením Nikoly Ondráčkové. Kempu se zúčastnilo celkem 31 tenistů a 6 trenérů, nejen hráči našeho oddílu, ale i hráči z okolních měst, rekreační tenisté a začátečníci od 5 – 15 let. Počasí se vydařilo, proto jsme mohli využit i jiných aktivit a kromě zdokonalení pohybu, tenisové techniky, jsme si zahráli minigolf a užili si legraci při příjezdu hasičů s pěnou.

Během letní sezóny jsme pořádali turnaje v kategorii: minitenis, babytenis, mladší a starší žáci a dospělí. Turnajů se zúčastnily hráčky a hráči celé ČR. Díky poctivé práci tenisového oddílu, trenérů a především našich tenisových talentů začíná Tennis club Litomyšl dosahovat prvních malých, ale za to cenných úspěchů. V babytenisu Marian Hošek vyhrál turnaj ve Vysokém Mýtě a Terezka Jašková obsadila 3. místo na turnaji v České Třebové. Za mladší žáky se dařilo Alexu Havranovi, kdy na turnaji v Litomyšli obsadil 3. místo ve dvouhře. Vojta Vostřel začal sbírat první medaile hlavně ze čtyřhry. Za zmínku stojí 2. místo z turnaje v Chocně a Vysokého Mýta a především 1. místo z turnaje v Litomyšli.. Výborné výsledky se také dostavily u našich starší ch žákyň Jolany Kolářové, která dosáhla na první důležité body ve dvouhře a může se pochlubit 3. místem z turnaje z Moravské Třebové a 2. místem z Hlinska ve čtyřhře a Elišky Slavíkové, která podala výborné výkony především na turnaji v Litomyšli, kde obsadila 2. místo ve čtyřhře a 3. místo ve dvouhře. Gratulujeme!

V září začala příprava na další sezónu, kde jsme přivítaly i nové děti, které se zúčastnili našich náborů.